Melyek a legjobb, magnéziumban gazdag ételek?
1 éveA magnéziumban gazdag ételek fogyasztásával kielégítheted szervezeted magnéziumszükségletét, és hozzájárulhatsz egészséges működéséhez, ugyanis ez az ásványi anyag a szervezet számára nélkülözhetetlen, hiszen több száz biokémiai folyamatban vesz részt.
Kiegyensúlyozott, vegyes táplálkozással elegendő magnéziumhoz juthat a szervezet, azonban alacsony zöldség- és gyümölcsfogyasztás, valamint diéta mellett, illetve a felszívódását gátló élelmiszerek fogyasztásával gyakran magnéziumhiány alakul ki. Erre utaló jelek lehetnek az izomgörcsök, a fáradékonyság, a szív- és érrendszeri betegségek. Pótlása a táplálékokkal lehetséges, de esetenként étrend-kiegészítő szedése lehet indokolt.
A magnézium szerepe
A magnézium az emberi szervezet számára az egyik legfontosabb ásványi anyag, amely részt vesz az energiatermelő anyagcsere-folyamatokban, a fehérjeszintézisben, hozzájárul az erős csontozat és fogazat, az elektrolit-egyensúly fenntartásához, a fáradtság és a kifáradás csökkentéséhez, az idegrendszer megfelelő működéséhez, illetve segíti az izmok működését.
Termelésére a szervezet nem képes, ezért azt a táplálékokból kell biztosítani, de jók lehetnek a kiváló felszívódást biztosító étrend-kiegészítők is, mint a BodySelect szerves magnézium+B6 kapszula.
A legjobb, magnéziumban gazdag ételek
A szervezet számára szükséges vitaminok és ásványi anyagok közül a magnéziumnak számtalan természetes forrása létezik, amelyek felsorolása lehetetlen, így most a legfontosabb ételcsoportokról lesz szó:
A ranglista élén a zöld leveles zöldségek és a gyümölcsök állnak, közülük is kiemelkedő magnéziumforrás az avokádó, a spenót, a sóska, a búzafűlé, illetve a banán, az alma, a körte és a citrusok. A következő csoportot a telítetlen zsírsavakban és vitaminokban is gazdag olajos magvak alkotják, a mandula, a dió, a kesudió, a napraforgó-, a tök- és a lenmag. A 3. csoportba a magas rosttartalmú, teljes kiőrlésű gabonafélék tartoznak, a rozs, a hajdina, a zab, a barna rizs, a quinoa, a bulgur, a köles. A hüvelyesek nemcsak igazi energiabombák, hanem magnéziumban is gazdagok. És említést érdemelnek még a hal- és rákfélék, amelyek nemcsak jótékony Omega-3 zsírsavakban gazdagok, hanem magnéziumban is.
És van még egy, ami sokak tetszését elnyeri, az étcsokoládé.
Mikor lehet szükség Mg étrend-kiegészítőkre?
Amennyiben a magnéziumhiány tüneteit észleled, és ezt laborvizsgálat is alátámasztja, bátran fordulhatsz a táplálékkiegészítőkhöz. A különböző magnéziumsók felszívódása és biohasznosulása eltérő, ezért érdemes olyan készítményeket választani, amelyek igazoltan hatásosak, ilyen például a BodySelect magnézium kapszulában is található magnézium-(bisz)glicinát.
Érdemes azonban arra is odafigyelni, hogy vannak élelmiszerek, amelyek gátolják a Mg felszívódását, például a zsíros ételek, a szénsavas üdítők, egyes tartósítószerek, valamint az alkohol. Felszívódását elősegíti a B6-vitamin, így az ebben gazdag ételek fogyasztása jótékony hatású.
Vitamin- és ásványianyag-pótlásra, valamint a sportteljesítmény növelésére válaszd a prémiumminőségű BodySelect étrend-kiegészítőket!