Minden, amit a fehérjepor kapcsán tudni akartál, de nem merted megkérdezni
7 hónapjaAz étrend-kiegészítők között előkelő helyet foglal el a fehérjepor, amely különösen népszerű az edzőtermet rendszeresen látogatók és a fehérjediétát követők körében. Ha új vagy még ebben a világban, azt már bizonyára tudod, hogy fehérjeporra szükséged lesz a teljesítmény és az izomtömeg növelése vagy a fogyás érdekében.
De talán nem vagy tisztában a hatásaival, az adagolásával, azt sem tudod, milyen típusai közül választhatsz, illetve melyiket miért, ez a bejegyzés hasznos lesz számodra.
Fehérjék szerepe, típusai
A fehérje az egyik makrotápanyag, amelyre a szervezetünknek nagy mennyiségben van szüksége. Fehérjék alkotják a szerveket, szöveteket, többek között az izomzatot, a csontozatot és a fogazatot, továbbá részt vesznek számos folyamatban, enzimek, hormonok előállításában, de nélkülözhetetlenek az immunrendszer egészséges működéséhez is.
Szervezetünk azonban nem képes előállítani, de a zsírokkal és szénhidrátokkal ellentétben raktározni sem, így naponta a táplálékokból szükséges bevinni. Szerencsére rengetegféle és ízletes élelmiszer kiváló fehérjeforrás, így nem lesz nehéz dolgunk, ráadásul táplálékkiegészítők is a rendelkezésünkre állnak, válaszd a prémiumminőségű sós-karamella ízű tejsavófehérje izolátumot!
A fehérjék aminosavakból épülnek fel, a 20-féle aminosavból 9 esszenciális, vagyis a testünk nem képes szintetizálni, ezért külső forrásból szükséges pótolni. Csak az állati eredetű fehérjék tartalmazzák valamennyi aminosavat, ezek tekinthetők teljes értékűnek. A növényi fehérjék megfelelő párosítással teljessé tehetők, így a vegetáriánusoknak erre az étrend kialakításánál oda kell figyelniük.
Mi az és mire jó a fehérjepor?
Fokozott fizikai aktivitás, sport és fehérjediéta esetén a szervezet megnövekedett fehérjeigénye nem pótolható kizárólag az ételekből. Az élelmiszerek fehérjetartalma egyenesen arányos azok zsír- és szénhidráttartalmával, ezért a megnövelt fehérjefogyasztás elhízáshoz vezetne. Megoldást jelenthetnek az étrend-kiegészítők, a proteinporok, amelyek magas fehérjetartalommal, emellett csökkentett zsír- és szénhidráttartalommal rendelkeznek.
A fehérjeporok készülhetnek állati és növényi eredetű élelmiszerekből. A legkeresettebb típus a sajtgyártás melléktermékéből, a tejsavóból előállított 80%-os fehéjetartalommal rendelkező tejsavófehérje koncentrátum (WPC). Ugyancsak ebből készül a 90%-os izolátum és a könnyen emészthető izolátum is. De léteznek még tojásfehérjéből előállított porok is, amelyek kitűnő fehérje- és aminosavforrások.
Azok számára is van megoldás, akik nem fogyasztanak állati élelmiszereket, illetve érzékenyek a tejre, vagy az emésztésüknek nem tesz jót a tejsavófehérje. Vegán fehérjepor kínálatunkban borsó-, barnarizs-, napraforgó, tökmagfehérjék és protein mixek közül választhatnak.
Hogyan, mennyit és mikor?
A proteinporok kényelmes és költséghatékony megoldást nyújtanak. Shakerben egyszerűen és gyorsan készíthetünk belőlük ízletes turmixokat, adagolhatunk hozzá gyümölcsöket, zabpelyhet vagy ízlésünk szerint bármit. A kalóriák miatt vízzel vagy növényi tejjel javasolt elkészíteni. Dúsíthatunk velük édességeket is.
Fogyaszthatjuk reggeli vagy vacsora helyett, edzés után vagy éjszaka, ha nassolni támad kedvünk. Az adagolásra vonatkozóan a csomagoláson találsz ajánlásokat. Céljaid eléréséhez válaszd a BodySelect prémiumminőségű étrend-kiegészítőket!