20 000 Ft -tól ingyenes kiszállítás
Az ünnepek alatt hosszabb lehet a kiszállítási idő

Hitek és tévhitek a fehérje fogyasztásról (2. rész)

3 éve

Akár káros is lehet a fehérje hatása a szervezetedre?

A fehérje fogyasztás körül keringő mítoszok, hitek és tévhitek utáni nyomozás folytatódik. Most is igyekeztem olyan kérdésekre választ keresni, amelyek téged érinthetnek, hogy biztonsággal tud bevinni a fehérjét a szervezetedbe. A Hitek és tévhitek a fehérje fogyasztásról 1. részében utánajártunk többek között annak, hogy a nőies külsődet, a csontjaidat, a vesédet veszélyezteti-e a magas fehérje bevitel, illetve hogy érdemes-e edzés után fehérjét fogyasztanod. Most egyebek mellett olyan mítoszokat tisztázunk, hogy segít-e a fogyásban a fehérje, vagy hogy a szója fehérje káros-e a nőknek. A fehérje gazdag ételek körüli legendákat is megkapirgáljuk. Csapjunk is bele a lecsóba...vagyis a fehérjébe!

Whey Protein 80

Puncs 1 kg
662 értékelés

Prémium minőségű tejsavófehérje koncentrátum

Vegetariánus

8 990 Ft

„A fehérje segít a fogyásban”

A fehérje hatása, hogy nagymértékben serkenti az anyagcserét, valamint csökkenti a kalóriabevitelt és az éhségérzetet, tehát a fehérje valóban segít a fogyásban. A fehérje gazdag ételek fogyasztása esetén kisebb adag is elég, hogy jóllakottnak érezd magad, ugyanis a fehérje a testsúly szabályozásában részt vevő hormonokra is hatással van. Búcsút inthetsz a nassolás utáni vágyadnak. Ha fogyni szeretnél, nyugodtan jöhet még egy szelet husi a tányérra, inkább a rizst és a krumplit kerüld. A fehérje fogyasztása a fogyókúra eredményének megtartásában és a visszahízás elkerülésében is támogat téged.

„A fehérje pótlása nem fontos, mert a szervezetünk raktároz el fehérjét”

Sajnos a szénhidráthoz és a zsírhoz hasonlóan a fehérje nem raktározódik el a szervezetünkben. A fehérje hiánya sokféle egészségügyi panaszban (hangulatváltozás, rossz közérzet, gyengeség, éhség, haj, köröm és bőrproblémák) megmutatkozhat, amelyekről nem is gondolnánk, hogy az alacsony fehérje szint okozza.

„A fehérje gazdag ételek hatékonyabbak, mint a fehérje por”

Mindkettő fehérje forrás jó, ha jelen van az étrendedben. Hitek és tévhitek a fehérje fogyasztásról című cikkem 1. részében olvashatsz a fehérje gazdag ételek közül néhányról, amelyeket javaslok beépíteni a napi étrendedben. Ahogy abban a cikkben írtam is, a rendszeres sportoláson kívül lehetnek még más olyan élethelyzetek, amikor fontos a fehérje fogyasztás növelése, ilyenkor is segíthetnek a fehérjeporok. Célszerű a fehérje gazdag ételek beiktatása a táplálkozásodba, de ha már unod a csirkemell evést, helyettesítheted egy finom fehérje turmix vagy fehérje szelet elfogyasztásával. Ahogy az élet többi területén, itt is célszerű az egyensúlyra törekedni a természetes fehérje források és a fehérje por között.

„Minden fehérje egyformán jó a szervezetnek"

A fehérjék építőelemei az aminosavak, amelyeknek egy részét a testünk elő tudja állítani, egy részét viszont nem, ezeket hívjuk esszenciális aminosavaknak. Az esszenciális aminosavakat a táplálkozásunk során kell bevinnünk a szervezetünkbe. A teljes értékű fehérjék az összes esszenciális aminosavat tartalmazzák, ezért fogyasztásuk kiemelten fontos. Teljes értékű fehérje forrás például a húsok, a halak, belsőségek, a tojás, a sajt, a szója. A nem teljes értékű fehérjékben (például ilyenek a növényi eredetű fehérjék) nincs benne minden esszenciális aminosav, de ezek fogyasztása is hasznos a szervezetünknek.

„A fehérjében gazdag ételek jó hatással vannak a szívműködésre”

A fehérje hatása rugalmassá teszi az érfalat, így pozitívan hat a szívműködésre, csökkenti a vérnyomást. A magas vérnyomás okozhat storoke-ot és vesebetegségeket is, amelyeket a fehérje dús étrenddel megelőzhetünk. A fehérje gazdag ételek, a fehérjeporok fogyasztásával csökkenthejtük az LDL koleszterin és a trigliceridek szintet a szervezetünkben, ezzel ugyancsak támogathajtuk szívünk és más szerveink egészségét.

„A szója fehérje fogyasztása káros a nőknek"

A feltételezés alapja, hogy a szójában növényi ösztrogén van, ami a hormonokat befolyásolja. A túlzott szójafogyasztás semmiképp sem egészséges, de ha a szóját megfelelő mennyiségben és minőségben fogyasztjuk, akkor a szója fehérje semmiképpen sem lesz káros számunkra.

Remélem, sikerült a fehérje fogyasztással kapcsolatos kétségeidet eloszlatnom, és az étkezőasztalodra felkerülnek a fehérje gazdag ételek is. Nem kell tartanod a szója fehérje káros hatásaitól sem, csak fogyaszd mértékkel és vásárolj minőségi terméket. Ha edzel vagy magasabb dózisban van szükséged fehérjére, nyugodtan fogyassz fehérjeporokat is. A szíved, sőt még a fogyókúrád is hálás lesz érte.

Whey Protein 80

29 termékvariáció
250 Ft -tól

Whey Isolate 90

3 termékvariáció
12 990 Ft
© 2024 BodySelect Premium Supplements. Minden jog fenntartva.