20 000 Ft -tól ingyenes kiszállítás
Az ünnepek alatt hosszabb lehet a kiszállítási idő

Tejsavóprotein - a legfontosabb tudnivalók

1 éve

A tejsavóprotein a testépítők kedvelt itala, amelyet előszeretettel használnak az izmok látványos növelésének támogatására. A hobbisportolók, diétázók között is egyre többen vannak, akik ezeket a termékeket hívják segítségül céljaik elérése érdekében.

A fehérjék a szervezet, az élő sejtek alapvető, nélkülözhetetlen építőelemei, amelyekre nemcsak a szervek, szövetek felépítéséhez, hanem számos biokémiai folyamathoz is szükség van. Részt vesznek a hormonok és enzimek felépítésében, az immunrendszer támogatásában, a sav-bázis egyensúly biztosításában, illetve különböző transzport folyamatokban. A proteinek 20 különféle aminosavból állnak, folyamatosan lebomlanak, megújulnak.

A tejsavófehérjék típusai

A tejsavófehérjének három elsődleges típusa van; a koncentrátum (WPC), az izolátum (WPI) és a hidrolizátum (WPH).

Az első típust alacsony zsír- és szénhidráttartalom jellemzi. A WPC-ben lévő fehérje százalékos aránya attól függ, hogy mennyire koncentrált. Az alacsonyabb koncentrátumokban általában 30 százalék fehérje van, a magasabbakban pedig akár 90 százalék is lehet.

Az izolátum legalább 90 százalékos fehérjetartalmú, minimális zsírt és szénhidrátot tartalmaz. Az akár desszertként is fogyasztható sós karamell ízesítésű tejsavófehérje izolátum mellett még 5 másik fantasztikus ízben is megkóstolhatod.

A részleges hidrolízisen keresztülvitt hidrolizátum nem igényel annyi emésztést, mint a tejsavófehérje másik két formája. A WPH-t gyakran használják orvosi fehérjekészítményekben és csecsemőtápszerekben is, a jobb emészthetőség és a csökkentett allergén-potenciál miatt.

Milyen előnyei és kockázatai vannak a tejsavóprotein fogyasztásának?

Normál, kiegyensúlyozott étrend mellett nincs szükség fehérje kiegészítésre, azonban fokozott fizikai munka, így sport esetén is szükség lehet a szervezet fehérjebevitelének növelésére, az eredmények érdekében. Állati és növényi eredetű fehérjeporokkal is megoldható. A sportolók rendszerint állati eredetű tejsavófehérjét használnak az edzés mellé kiegészítésként annak érdekében, hogy javítsák az izomfehérje-szintézist, és elősegítsék a sovány izomtömeg növekedését.

A tej két fehérjéből, kazeinből és tejsavóból áll. A tejsavófehérje a sajtkészítés melléktermékeként képződik. Teljes értékű fehérje, mivel mind a 9 esszenciális aminosavat tartalmazza. Laktóztartalma alacsony.

A diétázók is előszeretettel építik be étrendjükbe a tejsavófehérje porokból készült italokat, desszerteket, mivel a fokozott fehérjefogyasztás elősegítheti a fogyást, továbbá segíthet az izomzat növelésében. E hatása miatt olyan esetekben is hatásos lehet, amikor a betegség vagy állapot az izomtömeg vesztését okozza.

Milyen veszélyekkel járhat a tejsavófehérje fogyasztása?

Mérsékelt adagokban a tejsavófehérje általában nem okoz semmilyen mellékhatást, azonban tartósan, nagy dózisban fogyasztva problémákat okozhat, például gyomorfájdalmat, illetve csökkentheti az étvágyat.

Akik érzékenyen reagálnak egyes tejtermékek fogyasztására, azoknál előfordulhat, hogy kifejezetten a tejsavóra allergiásak, ezért számukra inkább a növényi porok alkalmazása javasolt. Kérdésed van a táplálékkiegészítőkkel kapcsolatban? Keress minket elérhetőségeinken!

Whey Protein 80

29 termékvariáció
250 Ft -tól

Whey Isolate 90

3 termékvariáció
12 990 Ft

Borsó fehérje

Ízesítetlen 1 kg
6 490 Ft
© 2024 BodySelect Premium Supplements. Minden jog fenntartva.