Az éhségérzet csökkentése étrend-kiegészítőkkel is lehetséges!
2 heteAz éhségérzet csökkentése fontos lehet egy diéta vagy tudatos testépítés során. Hiszen ha engedünk az érzésnek és bekapunk pár falatot, különösen valami egészségtelen és kalóriadús “tiltott” finomságot, azzal nemcsak bűntudatot okozunk magunknak, hanem el is rontjuk az addigiakat. Így könnyen rátévedhetünk a kontrollálatlan evés ösvényére.
Szükséges vagy csak kompenzálsz?
Szigorú kalóriamegvonás esetén, különösen az út elején jogos lehet, ha éhséget érzel, azonban sok esetben más áll a hátterében. Ha Te is érezted már úgy, hogy nem tudsz megálljt parancsolni a falatoknak, és akár kipukkadásig tudsz enni, érdemes elgondolkodni rajta, miért reagálsz így.
A kényszeres evés a stressz- és feszültségoldás egyik módja is lehet, ez esetben az étvágycsökkentők nem segítenek, hiszen itt nem a tünetek kezelése, hanem az okok kiderítése hozhat eredményt. De ez más lapra tartozik, mi most azt az oldalát vizsgáljuk meg, hogy mi minden okozhatja, ha állandóan éhesnek érzed magad, illetve milyen lehetőségeid vannak a csökkentésére.
Mi állhat az állandó éhségérzet hátterében?
Az éhségérzet normál esetben a szervezet figyelmeztető jelzése, annak a jele, hogy ideje feltölteni az energiaraktárakat. Probléma akkor van, ha túl gyakran jelentkezik, ráadásul akár közvetlenül evés után. Amennyiben szigorú és sanyargató diétára fogod magad, számíthatsz a szénhidrát iránti kínzó vágy megjelenésére. Zsírégető és alakformáló csomagjainkat úgy állítottuk össze, hogy az étrend-kiegészítők egymást erősítve segítsék az alakformálást, ezáltal hatékonyabban és gyorsabban érd el a kívánt alakot.
Amikor éhséget érzünk, alacsony a szervezet vércukorszintje. Ez lehet egy kihagyott étkezés, túl alacsony kalóriabevitel, megerőltető testmozgás következménye, vagy egy kezdődő cukorbetegség jele is, így az okok kiderítése elengedhetetlen.
A pajzsmirigy-túlműködés következtében felgyorsult anyagcsere is eredményezhet állandó éhségérzetet, ahogyan a túl kevés és nem megfelelő minőségű alvás és a tartós stressz is, mivel növeli az étvágyért felelős hormonok szintjét. De éhségérzettel válaszolhat a szervezeted arra is, ha túl kevés rostot fogyasztasz.
Mit tehetsz az éhségérzet csökkentése érdekében?
Több megoldás is létezik attól függően, hogy mi áll az állandó sóvárgás hátterében. Van, amelyiket magad is beazonosíthatod, de van, amihez laborvizsgálat szükséges, illetve nem árt felkeresned egy hozzáértő szakembert.
A króm hozzájárul az egészséges vércukorszinthez, a szelén és a jód a pajzsmirigy egészségéhez elengedhetetlen. Ezek az alapvető nyomelemek a legtöbb multivitamin készítményben megtalálhatók, illetve választhatod magában is.
A rostfogyasztást növelheted, ha több zöldséget és gyümölcsöt építesz be az étrendedbe, és például azokkal váltod ki a nasikat, de az inulin étrend-kiegészítő is segíthet. Számos, fehérjében gazdag finom élelmiszer közül választhatsz, vagy ízletes proteinturmixokkal űzheted el az éhséget. Ha a fogyás a célod, figyelmedbe ajánljuk diétát támogató Testsúlykontroll csomagunkat, amely whey proteint, BCAA-t, multivitamin kapszulát, pyruvatot, sőt edzésprogramot is tartalmaz a hatásosság fokozása érdekében.
Törekedj arra, hogy minden nap azonos időben, lehetőleg éjfél előtt kerülj ágyba, és eleget, 7-9 órát aludj! A stressz csökkentésére próbáld ki a jógát, meditálj vagy végezz légzőgyakorlatokat, esetleg alkalmazz gyógynövényeket.
Tudatosan étkezz, add meg a módját, élvezd ki az ízeket, rágd meg jól a falatokat. És ha szükséged van a mikro- és makrotápanyagok pótlására, válaszd prémiumminőségű étrend-kiegészítőinket!